Historie TJ Dioss Nýřany


Dlouhodobý název TJ Tesla Nýřany se změnil na TJ Dioss Nýřany z.s., podle jednoho z hlavních sponzorů, který každoročně formou dotací, přisívá na provoz jednotlivých sportovních oddílů i TJ samotné.

Původní provozované oddíly byly národní házená, kopaná, ZRTV (základní a rekreační tělesná výchova), atletika a stolní tenis. Později přibyla turistika, stolní tenis a kulečník. Celkový počet členů tělovýchovné jednoty TJ Nýřany byl v 80-tých letech minulého století cca 700. Řadila se mezi největší TJ v okrese Plzeň-sever. Byla i dějištěm okresních spartakiád. TJ byla významným podílem dotována OV ČSTV.

Díky finančním dotacím, od města, Plzeňského kraje a od sponzorů, jsme mohli realizovat i několik svépomocných investičních akcí, jako byly:

  1. renovace hřiště Národní házené
  2. nový asfaltový povrch hřiště národní házené
  3. rekonstrukce budovy ubytovny a sauny
  4. renovace hřiště kopané
  5. renovace brány borců, tribuny a ochozů
  6. nová střední budova kopané
  7. úprava turistické základny
  8. nové tenisové kurty
  9. nová tenisová klubovna

 

Do vedlejší hospodářské činnosti TJ Nýřany patří:

- samostatně provozovaná ubytovna (od r.1979)

- samostatně provozovaná sauna (od r.1982)

- nájem restaurace

- samostatná autodoprava (autobus, mikrobus)

 

V roce 1990 proběhla v tělovýchovné jednotě TJ Nýřany návštěva zástupců Župy Sokolské s nabídkou restituce Sokolovny do majetku bývalého Sokola. Delegace "bývalých Sokolů Nýřany" (Václav Novák, p.Šindelář, pí.Hašková) dala vyjádření ve prospěch ponechání majetku Sokola (Sokolovny) stávající organizaci TJ.

 

Sportovní úspěchy:

- Národní házená - 1.liga (několikrát Mistr ligy)

- úspěchy atletů a stolních tenistů na krajských i republikových soutěžích

 

Vývoj po roce 1990:

- osamostatnil se oddíl atletiky a turistiky

- ZRTV se změnilo na ASPV ( Asociace sportů pro všechny)

- ukončil činnost oddíl kulečníku

- hřiště národní házené dostalo nový povrch z umělé hmoty

- hřiště kopané dostalo nový travnatý povrch

novinky

Sídlo kanceláře

Sídlo kanceláře:

TJ Dioss Nýřany z.s.

Benešova třída 745

Nýřany 330 23

IČ: 47734337

DIČ: CZ47734337

Bankovní spojení: 9337371/0100

Pracovní doba: 
Ut, 9:00 - 12:00, 16:00 - 17:00
St, 9:00 - 12:00

Tel-fax: 377 931 276

Email:                

 

TJ Dioss Nýřany

Tělovýchovná jednota TJ Dioss Nýřany je neziskovou společností. Působící v Plzeňského kraji. TJ Dioss Nýřany má dlouholetou tradici. Sportovním aktivitám se věnuje již déle než jedno století. Členové tělovýchovné jednoty Nýřany jsou aktivní nadšenci různých sportů. Aktuálně má TJ Nýřany 549 členů, z čehož je 35 licencovaných trenérů. Pro sport v Nýřanech nabízíme našim členům hřiště národní házené, tělocvičnu, stoly pro stolní tenis, šachový klub, profesionální biliardové stoly, volejbalový kurt, fotbalový stadion, tenisové kurty, klubovnu i zázemí v šatnách na zmíněných sportovištích. Sokolovna TJ Dioss Nýřany je vybavena kvalitním sportovním náčiním, které je hojně využíváno všemi členy jednotlivých sportovních oddílů provozujících svoji činnost v budově sokolovny. Naši členové se pravidelně umisťují na předních příčkách v rámci okresních, krajských i republikových soutěžích. Kromě sportovních aktivit tělovýchovná jednota Nýřany provozuje i saunu, ubytovnu v blízkosti sokolovny a nejen pro členy oddílů tělovýchovné jednoty zajišťuje i autobusovou dopravu.