Historie TJ Dioss Nýřany

Dlouhodobý název TJ Tesla Nýřany se změnil na TJ Dioss Nýřany z.s., podle jednoho z hlavních sponzorů, který každoročně formou dotací, přisívá na provoz jednotlivých sportovních oddílů i TJ samotné.

Původní provozované oddíly byly národní házená, kopaná, ZRTV (základní a rekreační tělesná výchova), atletika a stolní tenis. Později přibyla turistika, stolní tenis a kulečník. Celkový počet členů tělovýchovné jednoty TJ Nýřany byl v 80-tých letech minulého století cca 700. Řadila se mezi největší TJ v okrese Plzeň-sever. Byla i dějištěm okresních spartakiád. TJ byla významným podílem dotována OV ČSTV.

Díky finančním dotacím, od města, Plzeňského kraje a od sponzorů, jsme mohli realizovat i několik svépomocných investičních akcí, jako byly:

1. renovace hřiště Národní házené
  2. nový asfaltový povrch hřiště národní házené
  3. rekonstrukce budovy ubytovny a sauny
  4. renovace hřiště kopané
  5. renovace brány borců, tribuny a ochozů
  6. nová střední budova kopané
  7. úprava turistické základny
  8. nové tenisové kurty
  9. nová tenisová klubovna

Do vedlejší hospodářské činnosti TJ Nýřany patří:

- samostatně provozovaná ubytovna (od r.1979)

- samostatně provozovaná sauna (od r.1982)

- nájem restaurace

- samostatná autodoprava (autobus, mikrobus)

V roce 1990 proběhla v tělovýchovné jednotě TJ Nýřany návštěva zástupců Župy Sokolské s nabídkou restituce Sokolovny do majetku bývalého Sokola. Delegace "bývalých Sokolů Nýřany" (Václav Novák, p.Šindelář, pí.Hašková) dala vyjádření ve prospěch ponechání majetku Sokola (Sokolovny) stávající organizaci TJ.

Sportovní úspěchy:

- Národní házená - 1.liga (několikrát Mistr ligy)

- úspěchy atletů a stolních tenistů na krajských i republikových soutěžích

Vývoj po roce 1990:

- osamostatnil se oddíl atletiky a turistiky

- ZRTV se změnilo na ASPV ( Asociace sportů pro všechny)

- ukončil činnost oddíl kulečníku

- hřiště národní házené dostalo nový povrch z umělé hmoty

- hřiště kopané dostalo nový travnatý povrch