Šachový klub Nýřany

Šachový klub NýřanyŠachový klub v Nýřanech je velmi oblíbeným pro příznivce tohoto krásného klidného sportu. Neznamená to ale, že by se jeho hráči při většinou dramatické hře nezapotili. Šachový klub TJ Dioss Nýřany má 16 aktivních členů, z nichž je 6 členů mladších 18-ti let. Naši členové se v minulosti spojili se šachovým klubem z Heřmanovy Hutě a vytvořili sdružený šachový klub SŠK HeřNýř (Heřmanova Huť/TJ Dioss Nýřany). Spojení sil a vytvoření tohoto společného klubu bylo výborným rozhodnutím. členové všech věkových kategorií předávají soustavně své zkušenosti mladším hráčům a poskytují tak dobré podmínky pro vytvoření kvalitní základny šachového sportu. Oddíl se dlouhodobě věnuje i práci s mládeží. Pravidelně se účastní nejen šachových turnajů v Plzni, ale i po celém plzeňském kraji.

Šachový kroužek - výsledky sezóny

Tréninky šachového kroužku jsou pravidelné a probíhají každou středu v házenkářské klubovně TJ Dioss Nýřany. Mládež trénuje vždy od 15:30 - 18:00 hod a dospělí od 18. hodiny. V sezóně 2016-2017 startovalo Áčko šachového klubu (HeřNýř A) v krajském přeboru 1.třídy. Bohužel obsadilo 11.místo z 12-ti družstev, a tak sestupuje do krajského přeboru 2.třídy. Béčko (HeřNýř B) startovalo v krajském přeboru 2. třídy a obsadilo krásné 5.místo, za což jim velmi gratulujeme. Céčko (HeřNýř C) startovalo v regionálním přeboru 1.třídy a umístilo se na ještě vyšším místě v tabulce výsledků. Za 4. místo na sebe mohou být náležitě pyšni. Oddíly D a E (HeřNýř D a (HeřNýř E) startovaly v nejnižší soutěži, regionálním přeboru 2.třídy, se střídavými úspěchy. Oddíl mládeže šachového klubu dosáhl největších úspěchů právě v této sezóně. Družstvo základní školy Nýřany obsadilo v krajském kole přeboru škol čtyřčlenných družstev krásné 4.místo.

Šachy Nýřany

Šachy v Nýřanech mají dlouhodobou tradici. Šachový klub dosahuje každoročně dobrých výsledků a umisťuje se na předních místech výsledkových tabulek. Do dlouhodobých mistrovských soutěží družstev dospělých jsme v sezoně 2016/2017 přihlásili celkem 5 družstev - 3 družstva z Nýřan a 2 družstva z Heřmanovy Hutě. Šachy, jako desková hra pro dva hráče, je v dnešní soutěžní podobě považovaná i za odvětví sportu. Každý nadšenec tohoto sportu je v našem šachovém klubu v Nýřanech vítán. Přijďte se podívat na trénink mládeže či dospělých a naučte se nějaké potřebné tahy k získání úspěchu v pasivní i aktivní hře tohoto velice zajímavého sportu. Kontaktujte sdružený šachový klub HeřNýř i Vy!

Šachy - kontakt

Předseda oddílu a trenér mládeže: Miloslav Vlk

Jiráskova 941

33023 Nýřany

Mobil: (+420) 721 602 154

Trenér mládeže: Čeněk Syrovátka

Křižíkova 620

33023 Nýřany

Mobil: (+420) 731 777 994

Šachový klub Nýřany byl v minulosti provozován výhradně pod záštitou tělovýchovné jednoty TJ Dioss Nýřany. Malá účast členů a nezájem nových členů v rámci náborových kampaní přispěli k rozhodnutí sloučit šachový kroužek TJ Dioss Nýřany s TJ Heřmanova Huť. Obě tělovýchovné jednoty spojily své síly a vytvořily společný šachový klub HeřNýř. Do dlouhodobých mistrovských soutěží družstev dospělých je v sezóně 2016/17 přihlášeno celkem 5 družstev. Šachový turnaj v Plzni i dalších městech aktuálně hrají 3 družstva z Nýřan a 2 z Heřmanovy Huti. Šachy Nýřany a členové tohoto klubu jsou nadšenci tohoto sportu tělem i duší. Za dobu naší činnosti jsme vychovali mnoho kvalitních hráčů. Oddíl se dlouhodobě věnuje i práci s mládeží. V řadách členů našeho šachového klubu najdete hráče všech věkových kategoriích. Pravidelně trénujeme v házenkářské klubovně TJ Dioss Nýřany. Přijďte se s námi zahrát i Vy!